Próbny egzamin maturalny – informacja MEN i CKE

30.03.2020 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br. Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych

Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, a także poinformowanie nauczycieli, uczniów klas maturalnych i ich rodziców o przygotowaniach do próbnego egzaminu. W komunikacie znajdą Państwo m.in. harmonogram próbnych egzaminów oraz wskazówki, jak w warunkach kształcenia na odległość można przeprowadzić egzamin i przekazać nauczycielom zadania do oceny. Zasady oceniania CKE przekaże Państwu w późniejszym terminie.

Ze względu na to, że szkoły będą zamknięte do Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy, aby młodzież sprawdziła swoją wiedzę przed egzaminem kończącym szkołę ponadpodstawową. Jestem przekonany, że dzięki wsparciu z Państwa strony wszyscy chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w próbnym egzaminie.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

2020_03_27_Probny_egzamin_maturalny_informacja_MEN_i_CKE

Metryka

Organizacja: Centrum Informatyczne Edukacji

Wytworzył(a): Dorota Kazimierska

Wprowadził(a): Dorota Kazimierska

Data wytworzenia: 2020-03-30

Data modyfikacji: 2020-03-30