Podręczniki MEN – formularze umożliwiające złożenie zapotrzebowania na część III podręczników na rok szkolny 2016/2017 udostępnione

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,
uprzejmie informujemy, że w strefie SIO2 (strefie dla zalogowanych) udostępniliśmy Państwu formularze umożliwiające złożenie:

– przez publiczne szkoły podstawowe i publiczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Zapotrzebowania na podręcznik zapewniany przez MEN;

– przez niepubliczne szkoły podstawowe i niepubliczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia Wniosku o wyposażenie w podręczniki:
do klasy III szkoły podstawowej – część III.
Część III podręcznika składa się z 3 książek (dwie części edukacji zintegrowanej, matematyka). Zamówienia składane będą na 3 książki dla każdego ucznia klasy III (komplet) oraz dodatkowo 6 książek na każdy oddział klasowy (2 komplety);
do klasy II szkoły podstawowej – część III, ale tylko na brakujące egzemplarze podręcznika.
Część III podręcznika składa się z 2 książek (edukacja zintegrowana, matematyka). Zamówienia składane będą na 2 książki dla każdego ucznia (komplet), dla którego brakuje podręczników oraz dodatkowo 2 książki na każdy oddział klasowy (1 komplet).
Prosimy pamiętać, że zamawiają Państwo liczbę książek a nie kompletów.
Zbieranie Zamówień i Wniosków planujemy do 22 grudnia 2016 r.
Zapotrzebowania i Wnioski na podręcznik do klasy I będą składane w ramach zamówień uzupełniających (jeśli będzie taka potrzeba), w związku ze znacznie mniejszą liczbą dzieci w klasach pierwszych od września br. niż liczba podręczników już dostarczonych do szkół w poprzednich dwóch latach.
W celu złożenia ww. zapotrzebowania przez szkołę należy skorzystać ze „strefy dla zalogowanych” portalu systemu informacji oświatowej, dostępnej pod adresem https://strefasio.men.gov.pl/. Możliwość skorzystania ze strefy mają wyłącznie osoby posiadające aktualne upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO oraz aktywny login i hasło. Ponadto zaleca się przy pierwszym wejściu na stronę składania zamówienia wyczyścić cache przeglądarki (skrót CTRL + F5).
Prosimy o składanie zapotrzebowania według następującej zasady:
Na podręczniki do klasy III i II należy złożyć odrębne zamówienie.
Podręczniki do klasy III:
liczba wszystkich uczniów klas III * 3 (dwie części podręcznika do edukacji zintegrowanej plus matematyka) + liczba oddziałów * 2 (przysługują Państwu dwa pełne komplety podręczników na oddział) * 3 (dwie części podręcznika do edukacji zintegrowanej plus matematyka)
Przykład: zamawiamy podręczniki dla 65 uczniów w 4 oddziałach
65*3+4*2*3= 219
Podręczniki do klasy II:
liczba uczniów klas II, dla których brakuje podręczników * 2 (podręcznik do edukacji zintegrowanej plus matematyka) + liczba oddziałów * 2 (podręcznik do edukacji zintegrowanej plus matematyka, przysługuje Państwu jeden rezerwowy komplet podręczników na oddział)
UWAGA! Nie należy składać zamówienia na podręczniki do klasy II, jeżeli dysponują Państwo wystarczającą liczbą egzemplarzy podręczników do klasy II część III.
Przykład: zamawiamy podręczniki dla 6 uczniów w 1 oddziale
6*2+1*2=14
W przypadku problemów ze złożeniem zamówienia proszę o kontakt z infolinią pod nr telefonu 022 116 51 00 lub z właściwym koordynatorem w kuratorium oświaty.

Metryka

Organizacja: Centrum Informatyczne Edukacji

Wytworzył(a): Michał Nowacki

Wprowadził(a): Michał Nowacki

Data wytworzenia: 2016-12-09

Data modyfikacji: 2018-02-06